lara croft underworld-recenze

9. dubna 2008 v 17:23 | Lara Croft |  →lara U←
O hře Lara Croft Tomb Raider Underworld, se už nějakou tu dobu šušká. Až poslední číslo časopisu Play, odkrylo více informací. Pojďte se s námi podívat, v jaké je Lara formě a jestli to bude vůbec stačit na Uncharted, který právě dobývá jedno hráčské srdce za druhým. Lara Croft je zpět.

Když v roce 2003, vyšel poslední Tomb Raider od studia Core Design, byla Lara na dně. Nikdo už sérii nevěřil a jen skalní fanoušci si přáli pokračování. Eidos nakonec pověřil studio Crystal Dynamics, aby Laře znovu vrátili zašlou slávu. To se s dílem Tomb Raider: Legend podařilo. Milionové prodeje, podpořily velmi kladné recenze. Lara se opět vrátila na vrchol. Tento rok vyšel ještě remake prvního dílu s podtitulem Anniversary. Hned poté, začali v Crystal Dynamics pracovat na pokračování jejich prvního Tomb Raidera. Lara Croft Tomb Raider Underworld, jak se nová hra pravděpodobně bude jmenovat, zřejmě naváže na konec Legendu. V něm jsme viděli Lařino spojení se zemřelou matkou, kterou bohužel už nedovede přivést mezi živé. Lara ihned zahajuje svoje další dobrodružství, které ji má pomoci se znovu shledat se svoji matkou. To ji umožní Mayjský kalendář, který ukrývá bránu do světa mrtvých. Ten by se měl nacházet někde v deštivých džunglích Mexika. O tomto ději se spekuluje na Tomb Raider fórech od oznámení názvu nového dílu. Uvidíme, jak to nakonec bude.

Lara, se tak opět vrátí do džungle, kterou naposledy navštívila v třetím díle. Tehdy tato část patřila k tomu nejlepšímu. Tvůrci ale zřejmě zareagovali i na Uncharted a budou nám chtít naservírovat ještě lepší prales. Jak už moto hry "žena proti přírodě" napovídá, čeká na Laru všelijaká fauna deštných pralesů. Vlci, hadi a zřejmě i tygři se opět vrátí na scénu. Samozřejmě nebudou chybět ani lidští protivníci, ale těch bude tentokrát o dost méně. Lara se tak vrací opět ke kořenům série, což rozhodně schvalujeme. Pokud už se setkáte s nějakým tím lidským protivníkem, můžeme počítat s hodně pokročilou AI. Už tak nebude stačit, jen tupě střílet. Dále, vám budou dělat společnost vyhynulé kreatury, ze starodávných civilizací, na které Lara narazí v podsvětí. Pokud zabijete nějakého toho nepřítele, tělo zůstane na místě a nezmizí. Hra, si tak bude vše pamatovat. A to i takové drobnosti, jako jsou vámi zničené stromy či stopy v blátě. Ty ovšem může smazat déšť. Počasí by vůbec mělo hrát v novém Tomb Raiderovi velkou roli. Na rozdíl od předešlých dílů, zde už nebudete mít pevně danou cestu. Vše, tak musíte prozkoumávat a najít tu nejvíce ideální. Cesta vpřed, může být zakryta třeba keřem nebo listím. Většina úrovní, se bude odehrávat v Mexiku, ale zřejmě navštívíme i jiné části Země. Co bylo hodně kritizováno u Legendu, byl jízdní model motorky. I zde, si Lara bude moci zařídit zatím neupřesněné dopravní prostředky. Ty budou většinou sloužit k přesunu mezi levely, ostatně jako tomu bylo, právě u zmíněného Legendu. Lara nepřijde zkrátka, ani co se nejrůznějších věciček týče. Opět nás tak čeká několik druhů pušek a Lařiny tolik oblíbené dvě pistole. Z Legendu a Anniversary, si zase sebou vezme lano s magnetem, kterým si může přitahovat nejrůznější předměty. Bez této věcičky se Lara už prostě neobejde.

Uncharted od Naughty Dogu nastavil po grafické stránce i co se týče pohybů, laťku hodně vysoko. Tu, ale rozhodně chce Crystal Dynamics pokořit. Lara, tak jako Drake, bude mít plynulejší animace oproti předchozím dílům a i bude muset udržet rovnováhu na různých předmětech. V tomto případě, už byly různé náznaky v remaku Anniversary, ale zde bude udržení rovnováhy hrát ještě větší roli. Lara bude mít ovšem i spoustu nových pohybů, ale ani na ty klasické se nezapomene. Opět, se tak můžeme těšit na šplhání, houpání se na lanech či balancování na výčnělcích. Chybět nebude ani dnes tolik populární boj nablízko. Zatím se ovšem neví, jak ho Lara bude používat a co vše bude umět. Tvůrci použili pro nové Lařino dobrodružství engine z předchozí hry. Ten, je ovšem značně upraven a zvládá spoustu nových vychytávek, které si tak už můžou říkat nextgen. Pokud, si Lara, třeba klekne do bláta, zůstane ji bláto na kolenou. To, ovšem po čase, jak bude usychat opadne. Patří sem i ony stopy v blátě, které za vydatného deště budou smyty. Dále mohu zmínit kapičky vody, které z Lary kapají, když je dlouho na dešti, nebo vyleze z vody.K sérii Tomb Raider neodmyslitelně patří i modelky, které jednotlivé díly v šatech Lary, hru prezentovali na různých akcích. Jestli se bude znovu jednat o Karimu Adebibe zatím můžeme jen spekulovat. Naopak jisté je, že Laře v Tomb Raider Underworld, propůjčí hlas britská herečka Keeley Hawes. Datum vydání je stanoveno na podzim příštího roku.

Lara Croft Tomb Raider Underworld, bude jistě skvělým pokračováním slavné série. Uncharted nasadil laťku pořádně vysoko, ale snad se ji zkušení vývojáři pokusí alespoň vyrovnat.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.